Jdi na obsah Jdi na menu
 


José MourinhoNová sezóna klepe na dveře a José Mourinho do ní podle svých slov vstoupí s nepřipraveným týmem, navíc pravděpodobně bez Michaela Ballacka.

Portugalský trenér si také díky Williamu Gallasovi pravděpodobně vyzkouší, jaké je pracovat s nespokojeným a nešťastným hráčem. A poprvé ve své trenérské kariéře povede svůj tým v třetí sezóně za sebou a rád by do své sbírky titulů přidal po dvou portugalských a dvou anglických jubilejní pátý titul v řadě. Mourinho si navíc letos stěžuje na nedostatek času pro přípravu svého týmu.

„Mám rád těžké zápasy, ve kterých o hodně jde,“ říká Portugalec a vzhlíží k nedělnímu utkání s Manchesterem City. „Jsou lepší než přáteláky, ale radši vstupuji do zápasu s vědomím, že můj tým je připraven. Ale protože tomu tak teď není, výzva je větší, a to mi vyhovuje. Je to zvláštní, připravovat tým bez tréninku, ale už se těším na Premier League – na soutěžení, na 38 zápasů, které budeme hrát,“ spojil Mourinho elegantně naříkání se sebevědomými výroky.

Díky skvělé bilanci na domácím hřišti v posledních dvou sezónách José věří, že v prvním utkání dokáže Chelsea ukořistit všechny tři body a že poté už bude zase šlapat jako hodinky. „První zápasy jsme zatím vždy vyhráli, proti MU a Wiganu, oba 1-0 a oba velmi těsně. Ale věřím, že na to dokážeme navázat.“

Michael BallackVrásky mu na čele přidělává pohled na marodku, kterou má Chelsea největší za poměrně dlouhou dobu. Nedělní debut Michaela Ballacka, který si poranil kyčel minulý víkend v utkání Community Shield, je podle Mourinhových slov velmi nepravděpodobný. „Nemyslím, že bude moci hrát,“ řekl bývalý kouč Porta.„Je tu šance, že by mohl nastoupit. Ale můj názor je ten, že ještě hrát nebude. Od neděle je pokrok velmi malý. Dnes trénoval, ale sám. Nepřipravuje se s ostatními, takže pokud během dvou dnů nenastane nějaké velké zlepšení, nenastoupí.“

Claude MakelelePřed zítřejším posledním tréninkem už je jasné, že minimálně pět hráčů širšího kádru se na hrací plochu nepodívá. Mimo je Petr Čech (stále se zotavuje z operace ramen), Geremi a Makelele nemohou hrát kvůli svalovým problémům, Joe Cole si nezahraje kvůli kotníku a Robertu Huthovi nepovolí start pochroumaný kotník. Pravděpodobně se k nim přidá i Ballack, a Mourinho ještě neprozradil, zda pro zápas nominuje nespokojeného Williama Gallase.

„Máme jenom patnáct hráčů připravených naskočit, ale nemůžu si stěžovat, protože to samé se stalo loni právě Manchesteru City,“ připomíná Mourinho. „Když přijeli na Stamford Bridge, bylo to pro ně velice těžké. Hráli s mladíky a bez důležitých hráčů. Teď to čeká nás,“ shrnul José.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář